LAKY od firmy BONA

Novia

Bona Novia je 1-zložkový parketový lak na vodnej báze pre ošetrenie povrchu drevených podláh v domácnostiach a iných priestoroch vystaveným normálnemu až silnému opotrebeniu. Bona Novia možné kombinovať s inými základnými lakmi Bona na vodnej báze, dobre však funguje aj aplikovaný priamo na holé drevo, pričom mnohým drevinám dodáva teplé zafarbenie.Na Slovensku patrí tento lak k najviac používanému a žiadanemé pre pomer svojej ceny a kvality.

Bona Wave

Bona Wave je dvojzložkový polyuretánový vrchný lak na vodnej báze pre povrchovú úpravu drevených podláh vystavených vyššiemu prevádzkovému zaťaženiu. Má nízky obsah rozpúšťadiel, menej ako 4%.
Spĺňa najprísnejšie normy na ochranu životného prostredia, má certifikát DIBt. Možno použiť na lakovanie predtým nalakovaných korkových podláh. Zostáva číry.
Vrchný lak Wave spĺňa požiadavky normy DIN 18 032 na protišmyk a môže byť použitý pre aplikáciu na športové povrchy.

Bona Mega

Jednozložkový vrchný lak na vodnej báze, 100% polyuretán, vytvrdzujúci zložkou je vzdušný kyslík. Lak je určený na ošetrenie drevených podláh v interiéri budov, vystaveným silnému prevádzkovému zaťaženiu. Má vysokú odolnosť proti oderu a stopám po podrážkach topánok. Má veľmi dobrú priľnavosť k hotovým parketám.
V ponuke je v prevedení: extramat, polomat, mat a lesk

Bona Traffic

Traffic je vodou riediteľný dvojzložkový polyuretánový lak. Je extrémne odolný voči oteru a chemikáliám. Preto sa Traffic najlepšie hodí k lakovaniu silno zaťažovaných parketových a drevených podláh napr v múzeách alebo koncertných sálach. Drevo získa vďaka veľmi matnému povrchu svoj ​​prirodzený výraz. Plochy ošetrené lakom Bona Traffic sú protišmykové podľa normy DIN 18032 časť II a v kombinácii s konzervačným prípravkom Freshen up spĺňajú požiadavky triedy bezpečnosti proti skĺznutiu R9 podľa BGR 181 (predtým ZH 1/571) a DIN 51 130 *