Lepenie s BONOU

Lepenie drevenej podlahy je kľúčom k získaniu skvelého konečného výsledku. Ide o správnu kombináciu pevnosti a pružnosti, aby bol dosiahnutý čo najlepší základ pre trvalo krásne drevené podlahy. Bez ohľadu na podklad - vlhký alebo nerovnomerný, s Bonou dostanete všetky potrebné nástroje.
Neustály výskum a vývoj ** spolu s dlhoročnými skúsenosťami a rozhovory s remeselníkmi nám umožnuje byť v popredí vývoja v oblasti pokládky a lepenie podláh.

Silanové lepidlá

 Cena 5,77 € / kg       SPOTREBA 1,0 až 1,3 kg /m2

Bona R848 je elastické jednozložkové univerzálne lepidlo na báze silanu, určené pre lepenie viacvrstvových drevených podláh (EN 14293) a masívnych podláh. Vo vytvrdenom stave je lepidlo odolné voči šmyku, kladie však malý odpor pri zmršťovaní podlahových prvkov a preto nenamáha podklad. Použitie penetrácia v prípade kvalitného podkladu nie je treba. Lepidlo tvrdne chemickou reakciou s vlhkosťou.
 
balenie
15kg
 

  CENA 8,90 € / kg       SPOTREBA 1,0 až 1,3 kg /m2

Bona R850 je mäkko elastickej 1-zložkové lepidlo na báze silanu k pokládke vrstvených
a masívnych (parkety, mozaiku, palubovky) drevených podláh.
V ponuke je súčasne aj v "salámovej" verzii Bona R850T, vysoko viskózna pre aplikáciu pištoľou. Ponúka rýchle prilepenie podkladu, vytvrdené lepidlo má pevnú textúru a je použiteľné na takmer všetky podklady.
 
balenie
15kg

Reaktívne lepidlá PU

Reaktívne lepidlá sa vyznačujú tým, že sú vytvrdené za jediný deň a podlahu je tak možné brúsiť už po 24 hod Všetky tieto lepidlá majú polyuretánovou reakčné báze.

  CENA 8,30 € / kg       SPOTREBA 1,0 až 1,3 kg/m2

R777 je 2-zložkové polyuretánové lepidlo na parkety podľa normy EN14293 (tvrdé). Neobsahuje vodu ani organické rozpúšťadlá. Lepidlo tvrdne chemickou reakciou bez efektu zmršťovania. R777 je špeciálne vhodné pre dreviny extrémne náchylné na expanziu (vplyvom zvýšenej vlhkosti) a na málo / alebo vôbec savé podklady.
 
balenie
7kg
14kg